Vodafone Arena,  Türkiye’nin ilk akıllı ve çevreci stadyumu adayıdır. Avrupa ve Amerika’nın birçok yeni stadyumunda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümlerine benzer şekilde geniş bant mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacaktır. Stadyum farklı alanlarına yerleştirilecek HD monitörler ve interaktif ekranlar taraftarların röportajları, istatistikleri, promosyonları an be an takip etmesini kolaylaştıracaktır. Yüksek hızlı mobil ve Wi-Fi internet bağlantısı sayesinde akıllı telefonlarla maça ilişkin bilgilere istenildiği anda ulaşılması mümkün kılınacaktır. Stadyumda 4G teknolojisi kullanılacaktır.

DGNB ile yapılan “yeşil bina” sertifikası sözleşmesi kapsamında başta atıkların değerlendirilmesi olmak üzere çevreci uygulamalar yapılmaktadır.

Vodafone Arena’ya çevreci olma özelliğinden dolayı Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSSD) tarafından “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Katkı Ödülü” verildi.

Loading

BetonveCimento.com için Patreon üzerinden destekte bulunmak ister misiniz?
Become a patron at Patreon!

By Yasin Engin

İnş.Yük.Müh. olan Yasin Engin, lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. 16 yıldır beton ve çimento sektöründe çalışmaktadır. Web sitesindeki tüm yayınlar Yasin Engin tarafından paylaşım amacıyla hazırlanmıştır. Yayınlar kaynak gösterilerek kullanılabilmektedir. (yasin.engin@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Çimento kelimesi, yontulmuş taş kırıntısı anlamındaki Latince "caementum" sözcüğünden türemiş, sonraları…
Cresta Posts Box by CP